Zobacz również

Jak wybrać papier do drukarki atramentowej?

Jak wybrać papier do drukarki atramentowej?

Najnowsze opinie o firmach:

jest OK
~dobra drukarnia w Rzeszowie
Drukarnia Advert znajdująca się w Katowicach jest godna polecenia. Fajne rabaty dla agencji reklamowych. Świetna drukarnia, pracująca 24 godzi...
Barbara
Szybki i bezproblemowy serwis, jestem bardzo zadowolony z usługi.
Wiktor
Odpowiednia optymalizacja strony czasami jest długotrwałym procesem i niektórym osobom bardzo ciężko sobie z tym poradzić. Jest jednak bardzo ...
Szybka optymalizacja strony
Toner jest bardzo wydajny, na pewno kupię ponownie.
Ewa
Wysoka jakość towarów, świetne doradztwo ze strony sklepu.
Danuta
Wydrukowali mi bardzo fajne plakaty, polecam
~Robert
Leasing drukarki na bardzo dobrych dla mnie warunkach. Opłaca się.
Kamila
Najlepsza drukarnia jaka tylko może być w Rzeszowie to Drukarnia CreativePartner. Oferuję bardzo wiele usług oraz fachowe doradztwo. Obsługa b...
Magda
w koncu mam swoje naklejki! :D
~Gaba3331

Drukarki Rzeszów są podstawowymi sprzętami biurowymi, z jakimi stykamy się na co dzień. Korzystamy z nich nie tylko w domu, ale też w szkole lub w pracy. Wiele z tych urządzeń wykorzystuje się w biurach. Istnieją dwa najpopularniejsze rodzaje drukarek - atramentowe oraz laserowe. Zarówno jedne, jak i drugie mają swoje zalety oraz wady. To, która z nich będzie lepsza dla Ciebie zależy przede wszystkim od typu dokumentów, jakie drukujesz oraz ich ilości.

W drukarce atramentowej druk następuje poprzez aplikację płynnego pigmentu na papier. Aby do tego doszło, konieczny jest odpowiedni wkład z tuszem oraz... papier. Ale nie może to być byle jaki papier. W branży drukarskiej wyróżniono kilka parametrów, dzięki którym łatwiej jest dobrać papier pod kątem drukarki oraz rodzaju wydruków. Jaki papier nada się do drukarki atramentowej?

Jeśli szukasz papieru do drukarki, z pewnością natkniesz się na wiele jego rodzajów. Na opakowaniu każdego z nich zamieszczone są specjalne oznaczenia, ale tak naprawdę niewiele osób wie, na co w szczególności zwrócić uwagę. Mówiąc o papierze najczęściej zetkniemy się z pojęciem gramatury. Gramatura kartki papieru mówi nam o wadze arkusza. Jednostka ta wyrażana jest w gramach/metr². Im wyższa gramatura, tym jedna kartka jest sztywniejsza i grubsza. Obrazując sytuację - kartka papieru, z jakim spotykamy się na co dzień, ma przeważnie gramaturę 80g/m². Papiery ozdobne, przeznaczone do drukowania np. zaproszeń czy kartek okolicznościowych mają najczęściej ciężar oscylujący między 160 a 250 g/m². Wybierając najlepszy papier warto wziąć pod uwagę rodzaj tworzonych dokumentów. W wielu renomowanych firmach kładzie się bardzo duży nacisk na to, by powstające w ich biurach wydruki były doskonałej jakości i wykonywane na odpowiednim papierze. W codziennym i nie profesjonalnym użytku, papier o wspomnianej gramaturze 80g/m² będzie absolutnie wystarczający.

Kiedy mówimy o parametrach papieru, możemy się zetknąć także z pojęciem grubości. Grubość to nic innego, jak odległość od wierzchniej części arkusza do podłoża. Im grubszy papier, tym będzie on sztywniejszy. Grubość papiery wyraża się w mikronach i przyjmuje się, że grubość standardowej kartki to 110 mikronów. Kolejnym parametrem papieru jest klasa. Klasa wskazuje nam poziom jasności kartki i określa się ją przy pomocy oznaczeń literowych: A dla papieru najjaśniejszego i najwyższej jakości, B dla papieru dobrej jakości itp. Na opakowaniach papieru znajdziemy także informację dotyczącą jego nieprzezroczystości. Ta wartość mówi nam, jaką ilość światła pochłania papier. Kartka o dużej nieprzezroczystości nie będzie przebijać tekstu, co w praktyce oznacza, że taki papier nadaje się do druku obustronnego. Wybierając odpowiedni papier do drukarki warto sprawdzić także jego gładkość. Im wyższa, tym lepszej jakości, bardziej nasycony i szczegółowy druk. To bardzo istotne, zwłaszcza w przypadku druku grafik albo zdjęć.

Kiedy już wiemy, jakie parametry znajdują się na opakowaniu papieru, powinniśmy sprawdzić, jakie materiały będziemy tworzyć. Do tego urządzenia najlepiej nadaje się papier nie lżejszy niż 80g/m². W przypadku wyboru papieru o niższej gramaturze, trzeba liczyć się z tym, że kartki mogą się zacinać w urządzeniu, stwarzając zagrożenie uszkodzenia drukarki. Co więcej, do drukarki atramentowej należy wybrać gładki papier, na którym atrament nie będzie się rozlewał, tworząc nieestetyczne kleksy.

Szukasz odpowiedniego papieru do swojej drukarki? Sprawdź ofertę marki DMD papier kolorowy Rainbow szary

Najnowsze opinie o firmach: (0)

Podobne drukarnie

Robgraf
Jastrzębowskiego 22, 02-786
Bądź pierwszy
w ocenie
PULS DRUK
Słowackiego 22a, 05-816 Warszawa
3.33/5 (3 opinie)
Drukarnia Advert
Krakowska 21, 41-503
5/5 (7 opinii)
Multipol
Obrońców Modlina 1c, 30-733
Bądź pierwszy
w ocenie
Dimlab
Chwarznieńska 170 A/5, 81-380
Bądź pierwszy
w ocenie
Copy Druk
św. Filipa 8/1, 31-150
Bądź pierwszy
w ocenie
Openprint.pl
Naramowicka 266C, 61-601
5/5 (2 opinie)
DrTusz
Wyszyńskiego 2 lok. 75, 15-888
Bądź pierwszy
w ocenie
Goblin Studio
Niepokólczyckiego 1, 30-660
Bądź pierwszy
w ocenie
TON Print
Bagnista 25, 05-800 Warszawa
Bądź pierwszy
w ocenie

Jak prawidłowo podłączyć drukarkę do routera?
Nowe technologie to olbrzymie dobrodziejstwo dla współczes...
Jak obniżyć koszty druku w firmie?
Wielu użytkowników drukarek zadaje sobie pytania zwi...
Dzierżawa sprzętu biurowego krok po kroku
Dzierżawa sprzętu biurowego w ostatnich latach cieszy się...
Która drukarka jest mniej awaryjna laserowa czy atramentowa?
Wybór pomiędzy drukarką laserową, a drukarka atramentow...
Jakie artykuły biurowe są niezbędne w biurze?
Urządzona w ergonomiczny sposób przestrzeń biurowa będzi...
Dobra reklama to sukces dla firmy
Firma oferująca jakieś produkty czy usługi na rynku nie j...
Gdzie naprawić drukarkę w Tarnowie?
W dzisiejszych czasach niemal każdy człowiek jest posiadac...
Fototapeta
Projektując wnętrze swojego domu, kiedy skorzystałeś z p...
Link building - jak robić go skutecznie?
W temacie pozycjonowania często porusza się kwestię link ...
Druk offsetowy i inne rodzaje druku płaskiego
Druk offsetowy to jeden z podstawowych rodzajów druku...